Předváděcí akce pro školy a školky.

Dobrý den,                                                     

Připravili  jsme pro děti program, který obnáší rytí a malování na skleněný hrníček, destičku nebo sklenku. Součástí našeho programu je představení dvou sklářských řemesel.

Vystudovali jsme rytinu a malířství v Novém Boru a prošli jsme mnoha vývoji v českém sklářství. Živíme se naším řemeslem a oba nás to velice baví, tudíž bychom rádi aspoň zlomek toho předali dětem ve školách, jak v základních tak i mateřských a potažmo v nich zasadili semínko lásky k českému sklu.

Naše představa je taková, že si každé z dětí odnese domů pěkný kousek skla na který si samo vybrousí nebo namaluje  svoje oblíbené zvíře nebo postavičku z pohádky. A to podle předlohy, kterou  předem připravíme.

Zároveň bychom ve stručnosti a zábavnou formou dětem přednesli zhruba trochu teorie o historii našeho sklářstvi.

Používáme dvě ruční  výkonné brusky, tudíž by se mělo dostat na všechny děti.

Zároveň bychom mohli nabídnout ještě malbu na sklo emailovými barvami, které jsou ředitelné vodou a  po zaschnutí zůstanou stálé a nesmývají se. Dítě by si mohlo vybroušený obrázek i vybarvit.

V našem sklářském ateliéru, používáme na rytí rytecký  stroj, na kterém se ryje kotoučky různé velikosti a tvarů, více do hloubky. Na malbu používáme barvy sklářské, vypalovací . Tyto sklářské barvy se vypalují na vysokou teplotu v naší vypalovací peci, potom dosáhnou kýžený lesk a jiskru.

 V případě zájmu bychom  mohli nabídnout i menší exkurzi, kde by děti mohly vidět  jak se kýžený výrobek od píky zdobí a zušlechťuje.

 

CENA:

Cena je 100,- Kč za žáka, minimálně 4.000,- Kč na den.

 

Vzhledem k cenám pohonných hmot

vás požádám o ( palivový příplatek ) ve výši Kč 7,-/km.

 

U  “PROJEKTOVÝCH DNÍ “

 je cena 5.000,- Kč včetně přednášky

 + cena dopravy

 

                   

              

SkloRak     Tomáš a Michaela Rakovi,  Dělnická 27, 473 01 Kamenné Žehrovice, mob.: 605 943 222