Předváděcí akce pro školy a školky.

Dobrý den,                                                     

Připravili  jsme pro děti program, který obnáší rytí a malování na skleněný hrníček, destičku nebo sklenku. Součástí našeho programu je představení dvou sklářských řemesel.

Vystudovali jsme rytinu a malířství v Novém Boru a prošli jsme mnoha vývoji v českém sklářství. Živíme se naším řemeslem a oba nás to velice baví, tudíž bychom rádi aspoň zlomek toho předali dětem ve školách, jak v základních tak i mateřských a potažmo v nich zasadili semínko lásky k českému sklu.

Naše představa je taková, že si každé z dětí odnese domů pěkný kousek skla na který si samo vybrousí nebo namaluje  svoje oblíbené zvíře nebo postavičku z pohádky. A to podle předlohy, kterou  předem připravíme.

Zároveň bychom ve stručnosti a zábavnou formou dětem přednesli zhruba trochu teorie o historii našeho sklářstvi.

Používáme dvě ruční  výkonné brusky, tudíž by se mělo dostat na všechny děti.

Zároveň bychom mohli nabídnout ještě malbu na sklo emailovými barvami, které jsou ředitelné vodou a  po zaschnutí zůstanou stálé a nesmývají se. Dítě by si mohlo vybroušený obrázek i vybarvit.

V našem sklářském ateliéru, používáme na rytí rytecký  stroj, který je pro rytí kotoučky,  a proto i více do hloubky. Na malbu používáme barvy sklářské, vypalovací . Tyto sklářské barvy se vypalují na vysokou teplotu v naší vypalovací peci, potom dosáhnou kýžený lesk a jiskru.

 V případě zájmu bychom  mohli nabídnout i menší exkurzi, kde by děti mohly vidět  jak se kýžený výrobek od píky zdobí a zušlechťuje.

 

CENA:

Cena je 50,- Kč za žáka, minimálně 2.000,- Kč na den.

 

Vzhledem k cenám pohonných hmot

vás požádám o ( palivový příplatek ) ve výši Kč 7,-/km.

 

U  “PROJEKTOVÝCH DNÍ “

 je cena 4.000,- Kč za přednášku

 + cena dopravy

 

                   

              

SkloRak     Tomáš a Michaela Rakovi,  Dělnická 27, 473 01 Kamenné Žehrovice, mob.: 605 943 222

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení